
Plastic folding container - Utilysys 600 x 400 x 232 mm
Article No.: 2308.013300
Product Information
| Outer dimensions | 600 x 400 x 232 mm |
|---|---|
| Inner dimensions | 567 x 367 x 222 mm |
| Collapsed height | 44 mm |
| Volume | 44.3 l |
| Weight | 2030 g |
| Stock Item in Colour(s) | not in stock |
| Sides | perforated |
|---|---|
| Bottom | perforated |
| Handgrips | open |
| PU | 250 |
| Material | HDPE (high density polyethylene) |