
Illustration similar
Closed plastic storage container - silverline series 600 x 400 x 270 mm
Article No.: 2771/000300
Product Information
| Outer dimensions | 600 x 400 x 270 mm |
|---|---|
| Inner dimensions | 567 x 367 x 266 mm |
| Volume | 54 l |
| Weight | 2400 g |
| Stock Item in Colour(s) | not in stock |
| Sides | closed |
|---|---|
| Bottom | slightly ribbed bottom |
| Handgrips | closed |
| PU | 32 |
| Material | PP-C (polypropylene copolymer) |