
Closed plastic storage container - silverline ESD series 600 x 400 x 270 mm
Article No.: 2771/000300 ESD
Product Information
| Outer dimensions | 600 x 400 x 270 mm |
|---|---|
| Inner dimensions | 567 x 367 x 266 mm |
| Volume | 54 l |
| Weight | 2680 g |
| Stock Item in Colour(s) | not in stock |
| Sides | closed |
|---|---|
| Bottom | smooth, solid bottom |
| Handgrips | closed |
| PU | 32 |
| Material | PP-ESD (PP copolymer static discharge protection) |
Article description
Minimum order quantity: 2000 pieces