
Plastic full container for automated warehouses - contecline series 650 x 450 x 400 mm
Article No.: CLGE40/5110
Product Information
| Outer dimensions | 650 x 450 x 400 mm |
|---|---|
| Inner dimensions | 617 x 418 x 379 mm mm |
| Volume | 96.6 l |
| Weight | 3660 g |
| Stock Item in Colour(s) | not in stock |
| Sides | closed, drainage holes (VDS or FM Global), partition slot |
|---|---|
| Bottom | peripheral closed miniload base |
| Handgrips | closed |
| Material | PP-C (polypropylene copolymer) |