
Large plastic closed container - basicline plus series 800 x 600 x 120 mm
Article No.: BP8612/0310
Product Information
| Outer dimensions | 800 x 600 x 120 mm |
|---|---|
| Inner dimensions | 767 x 567 x 116 mm |
| Volume | 49 l |
| Weight | 2740 g |
| Stock Item in Colour(s) |
| Sides | closed |
|---|---|
| Bottom | smooth, solid bottom |
| Handgrips | short side full/long side closed |
| PU | 42 |
| Material | PP-C (polypropylene copolymer) |