
Illustration similar
Plastic closed container - basicline plus series 400 x 300 x 270 mm
Article No.: 2746/003900
Product Information
| Outer dimensions | 400 x 300 x 270 mm |
|---|---|
| Inner dimensions | 367 x 268 x 255 mm mm |
| Volume | 25.6 l |
| Weight | 1690 g |
| Stock Item in Colour(s) | not in stock |
| Sides | slots for spacers |
|---|---|
| Bottom | double bottom |
| Handgrips | open |
| Material | PP-C (polypropylene copolymer) |