
Transparent plastic container in the basicline range 200 x 150 x 70 mm
Article No.: 0721/000300-998
Product Information
| Outer dimensions | 200 x 150 x 70 mm |
|---|---|
| Inner dimensions | 168 x 118 x 68 mm |
| Volume | 1.3 l |
| Weight | 130 g |
| Stock Item in Colour(s) |
| Sides | closed |
|---|---|
| Bottom | smooth, solid bottom |
| Handgrips | closed |
| PU | 512 |
| Material | PP-C (polypropylene copolymer) |