
Plastic container with hinged inspection window - basicline series 600 x 400 x 270 mm
Article No.: 2764/000300
Product Information
| Outer dimensions | 600 x 400 x 270 mm |
|---|---|
| Inner dimensions | 567 x 367 x 267 mm |
| Volume | 54.4 l |
| Weight | 2030 g |
| Stock Item in Colour(s) | not in stock |
| Sides | closed |
|---|---|
| Bottom | smooth, solid bottom |
| Handgrips | closed |
| PU | 32 |
| Material | PP-C (polypropylene copolymer) |