
Plastic container with convenient handles - basicline series 600 x 400 x 320 mm
Article No.: 3262.330000
Product Information
| Outer dimensions | 600 x 400 x 320 mm |
|---|---|
| Inner dimensions | 567 x 367 x 305 mm |
| Volume | 62 l |
| Weight | 1940 g |
| Stock Item in Colour(s) | not in stock |
| Sides | perforated |
|---|---|
| Bottom | smooth, solid bottom |
| Handgrips | open |
| PU | 40 |
| Material | PP-C (polypropylene copolymer) |