
Illustration similar
High perforated plastic container - basicline series 400 x 300 x 270 mm
Article No.: 2741.330000
Product Information
| Outer dimensions | 400 x 300 x 270 mm |
|---|---|
| Inner dimensions | 367 x 268 x 258 mm |
| Volume | 24.6 l |
| Weight | 1140 g |
| Stock Item in Colour(s) | not in stock |
| Sides | perforated |
|---|---|
| Bottom | smooth, solid bottom |
| Handgrips | closed |
| PU | 64 |
| Material | PP-C (polypropylene copolymer) |