
Plastic container in the basicline range 400 x 300 x 170 mm
Article No.: 1742/000300
Product Information
| Outer dimensions | 400 x 300 x 170 mm |
|---|---|
| Inner dimensions | 367 x 268 x 167 mm |
| Volume | 15.9 l |
| Weight | 850 g |
| Stock Item in Colour(s) |
| Sides | closed |
|---|---|
| Bottom | smooth, solid bottom |
| Handgrips | open |
| PU | 112 |
| Material | PP-C (polypropylene copolymer) |