
Deep plastic tray - basicline series 600 x 400 x 120 mm
Article No.: 1261/000300
Product Information
| Outer dimensions | 600 x 400 x 120 mm |
|---|---|
| Inner dimensions | 567 x 367 x 117 mm |
| Volume | 23.9 l |
| Weight | 1140 g |
| Stock Item in Colour(s) |
| Sides | closed |
|---|---|
| Bottom | smooth, solid bottom |
| Handgrips | closed |
| PU | 80 |
| Material | PP-C (polypropylene copolymer) |