
Closed plastic container in the basicline range 300 x 200 x 120 mm
Article No.: 1231/000300
Product Information
| Outer dimensions | 300 x 200 x 120 mm |
|---|---|
| Inner dimensions | 268 x 168 x 118 mm |
| Volume | 5.1 l |
| Weight | 340 g |
| Stock Item in Colour(s) |
| Sides | closed |
|---|---|
| Bottom | smooth, solid bottom |
| Handgrips | closed |
| PU | 144 |
| Material | PP-C (polypropylene copolymer) |