
Solid plastic container for cakes - F-132 666,5 x 446 x 137 mm
Article No.: 2-110
Product Information
| Outer dimensions | 666,5 x 446 x 137 mm |
|---|---|
| Inner dimensions | 620 x 422,5 x 90/105 mm |
| Volume | 22 l |
| Weight | 1530 g |
| Stock Item in Colour(s) |
| Sides | closed |
|---|---|
| Bottom | perforated |
| Handgrips | open |
| PU | 85 IP |
| Material | HDPE (high density polyethylene) |