
1210 L basic 9FOR 1200 x 1000 x 150 mm
Article No.: H-P 0020/1
Product Information
| Outer dimensions | 1200 x 1000 x 150 mm |
|---|---|
| Weight | 6500 g |
| Base Support | 9 feet, socketed |
| Anti-slip edge | with non-slip edge, height 6 mm |
| Stock Item in Colour(s) | not in stock |
| Load Capacity dynamic | 1200 kg |
|---|---|
| Load Capacity static | 2500 kg |
| PU | 50 |
| Material | PO (polyolefin) |