
Container 1/2, across 355 x 276 x 85 mm
Article No.: 0835-998
Product Information
| Version | Insert for basicline container - transparent |
|---|---|
| Outer dimensions | 355 x 276 x 85 mm |
| Inner dimensions | 340 x 261 x 79 mm |
| Volume | 6.8 l |
| Weight | 400 g |
| Stock Item in Colour(s) |
| Sides | closed |
|---|---|
| Bottom | closed |
| PU | 160 |
| Material | PP-C (polypropylene copolymer) |