
Nested stacking bin for online order distribution 600 x 400 x 360 mm
Article No.: 3686.000314
Product Information
| Outer dimensions | 600 x 400 x 360 mm |
|---|---|
| Inner dimensions | 498 x 338 x 358 mm |
| Weight | 2220 g |
| Stock Item in Colour(s) | not in stock |
| Sides | perforated |
|---|---|
| Bottom | smooth, solid bottom |
| Handgrips | open |
| Material | PP-C (polypropylene copolymer) |
Article description
A nested stacking container designed for online order distribution and grocery deliveries, suitable for transporting three shopping bags.