
Stackable and nestable container for use in AKL warehouses 600 x 400 x 300 mm
Article No.: 3287/000300
Product Information
| Outer dimensions | 600 x 400 x 300 mm |
|---|---|
| Inner dimensions | 485 x 370 x 297 mm |
| Volume | 46 l |
| Weight | 2030 g |
| Stock Item in Colour(s) | not in stock |
| Sides | closed |
|---|---|
| Bottom | closed |
| Handgrips | open |
| Material | PP-C (polypropylene copolymer) |
Article description
Stackable and nestable containers for use in AKL warehouses used by online shops for the storage and picking of goods.