
Container with double sandwich bottom 650 x 450 x 300 mm
Article No.: 3087/005915
Product Information
| Outer dimensions | 650 x 450 x 300 mm |
|---|---|
| Inner dimensions | 600 x 400 x 283 mm |
| Weight | 3160 g |
| Stock Item in Colour(s) | not in stock |
| Sides | closed |
|---|---|
| Bottom | double bottom |
| Handgrips | closed |
| Material | PP-C (polypropylene copolymer) |
Article description
Double-bottomed sandwich container for storing and picking e-commerce products.