
Oversized container with double sandwich bottom 650 x 450 x 335 mm
Article No.: 3312/394400
Product Information
| Outer dimensions | 650 x 450 x 335 mm |
|---|---|
| Inner dimensions | 619 x 419 x 315 mm |
| Volume | 81.5 l |
| Weight | 3550 g |
| Stock Item in Colour(s) | not in stock |
| Sides | closed |
|---|---|
| Bottom | double bottom |
| Handgrips | open |
| Material | PP-C (polypropylene copolymer) |
Article description
Oversized container with double sandwich bottom, ergonomic hand grips and compartments.